W turystyce można wyróżnić podział ruchu turystycznego na masowy oraz alternatywny. Pierwszy zazwyczaj organizowany jest przez duże biura turystyczne i skupia się na oferowaniu wycieczek w gorące kraje, gdzie większość czasu spędza się na plażach znanych kurortów. Powyższy luksus ma jednak swoje negatywne strony, w postaci dużego hałasu oraz zanieczyszczenia przyrody, która ze środowiskiem naturalnym niewiele ma wspólnego.

Alternatywny ruch turystyczny stawia na kontakt z dziką przyrodą oraz autochtoniczną ludnością, zamieszkującą zwiedzane tereny. Dobry przykład regionu wyjątkowo alternatywnego pod względem turystyki w Polsce, mogą stanowić Bieszczady. Okazuje się, że pokoje w Bieszczadach oraz kwatery w Bieszczadach wynajmowało i nadal wynajmuje wielu artystów szukających natchnienia oraz spokoju ducha. W powyższe regiony przyjeżdżają również zwykli ludzie, dla których omawiane regiony są idealnym miejscem do przemyśleń oraz wypoczynku w gronie całej rodziny.

Wyżywienie, wynajem sprzętu sportowo rekreacyjnego i noclegi w Bieszczadach są bardzo tanie, dzięki czemu wakacje w tym regionie są nie tylko przyjemne, ale również ekonomiczne.

Kwatery w bieszczadach
http://www.bieszczady-domki-letniskowe.bieszczady.pl/